Цинк відіграє важливу роль в імунітеті людини.

Низький або дефіцитний рівень цинку суттєво впливає на здатність імунної системи функціонувати, внаслідок чого збільшується ризик зараження та спроможність захворіти, включаючи і на пневмонію. Дослідження зв’язку між дефіцитом цинку в організмі і звичайною застудою виявили, що прийом цинку протягом 24 годин після перших ознак застуди може скоротити його тривалість та зробити симптоми менш вираженими.

Чоловікам і жінкам потрібно 11 мг і 8 мг цинку на день відповідно. Він міститься насамперед у червоному м’ясі та морепродуктах, особливо устрицях та молюсках. Цинк також міститься в рослинних джерелах, таких як цільнозернові та бобові, але в набагато менших кількостях і з меншою абсорбцією, ніж у продуктах тваринного походження. Таким чином, вегетаріанці та люди похилого віку піддаються особливому ризику недостатнього споживання цинку через дієту.

 Тривалий прийом цинку зазвичай безпечний для здорових дорослих людей, якщо добова доза знаходиться під встановленою верхньою межею 40 мг. Прийом, що перевищує 40 мг, може спричинити дефіцит міді та неврологічні проблеми. Більшість добавок та препаратів на основі цинку на основі цинку пропонують рівні вище цієї верхньої межі, тому будьте уважні та радьтесь з лікарями ще до того, як починаєте приймати харчові добавки з цинком.

Отже, лікарі радять, якщо у вас виникли проблеми із задоволенням ваших щоденних потреб у цинку або ви відчуваєте ознаки застуди, приймайте 25 мг цинку на день. Більшість добавок випускається у вигляді 50 мг, тому радять ділити дозу на два, перш ніж приймати.  

 

Найкраще звернутись до свого лікаря і отримати професійну пораду в прийомі будь яких препаратів, конкретну пораду для вас. Будьте здорові!