Як правило, противірусне лікування грипу та вірусних респіраторних захворювань відбувається невчасно. Імуностимуляція не завжди оправдана. В таких випадках краще працюють імуномодулятори та вітаміни.

Епідемічний сезон по грипу та ОРЗ в 2020 поєднався з пандемією коронавірусної інфекції.

Активне лікування грипу та ОРЗ противірусними засобами актуальне в перші 5 днів з моменту захворювання. Через 5 днів вже настає час боротися з ускладненнями. Вірус виснажує захисні сили організму. До того ж на фоні захворювання грипом та ОРЗ ускладнюється перебіг хронічних захворювань.

У здорових людей вірус викликає інтоксикацію, головний біль, слабкість, упадок сил, високу температуру та втрату працездатності.

Лікування таких хворих як правило проводиться амбулаторно або в умовах стаціонару. Коли хвороба вже в розпалі, пряма стимуляція імунної системи не рекомендується. Тут можуть призначатися імуномодулятори та вітаміни.

І потрібно знати, що, коли до вірусної інфекції додається вірусна або бактеріально-вірусна пневмонія, то період виздоровлення навіть від простого ОРЗ затягується на тижні і більше.

Профілактика- це важливий фактор того, як вберегтися від вірусів, ОРЗ та їхніх ускладнень.

Зміцнення імунітету – це не менш важливий фактор. Хороший запас захисних сил допоможе організму перенести інфекцію та знизить ризик розвитку небезпечних ускладнень

В європейських протоколах лікування та профілактики  респіраторних вірусних захворювань зустрічається вживання вітаміну D. Дослідження останніх років показали, що  холекальциферол не тільки регулює обмін кальцію та фосфору в організмі. Він також впливає на імунні реакції, нормалізує імунітет.

Гіповітаміноз D, часто скритий і не діагностований, відмічається майже у половини населення самих різних країн і є однією з основних причин ослаблення імунітету і підвищеної захворюваності.

Дякуючи м’якій імуномодулюючій дії, вживання вітаміну D рекомендується в умовах дефіциту кальциферолу при недостачі сонячного світла. Також вважається, що прийом  витаміну D хворими на грип та ОРЗ допомагає більш легкому перебігу захворювання.